Objednej Startovací sadu houbiček včetně čištění, vše na jeden klik ;-)

Mořská menstruační houba - dárková kazeta - testovací sada + čisticí sůl

Testovací dárková sada minerálních menstruačních houbiček je ideálním dárkem pro ženu, které není lhostejné kolik vyprodukuje odpadu, jaký dopad má její menstruace na přírodu, ale především její tělo.

Mořské menstruační houby jsou plnohodnotnou ekologickou náhradou klasických tamponů. Houba je velice pohodlná, zcela se přizpůsobí vašemu tělu. Je jemná a měkoučká, snadno se zavádí.

Testovací sada je ideálním řešením, pokud s menstruačními houbami začínáte. Obsahuje tři minerální menstruační houby různých velikostí – S, M, L, včetně praktického látkového pytlíčku na uschování mimo periodu a 50g čistící sůl. Celé balení dárkové sady je plně recyklovatelné.

 

menstruacni_houby_darkova_kazeta_3xM

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Možnosti doručení
Skladem
589 Kč
Kategorie: Menstruační houby
Lokální dodavatel
Máme lokální dodavatele
Rodinná firma
Jsme malá rodinná firma s osobním přístupem.
Na více použití
Vše je na více použití
Používáme přírodní produkty
Používáme přírodní produkty
Spokojenost
Ověřeno zákazníky
Záleží nám na Tvém zdraví
Záleží nám na Tvém zdraví

Mořská menstruační houba minerální - dárková kazeta - testovací sada + čisticí sůl

Houbičky jsou upraveny do praktického tvaru. Vyzkoušíte si, jaká velikost a tvar houbičky Vám bude vyhovovat. Plnohodnotně nahrazuje klasický menstruační tampon. Houba je velice pohodlná, díky tomu, jak se skvěle přizpůsobí Vašemu tělu. Je jemná a měkoučká, snadno se zavádí. Dárková sada s pytlíčkem a čisticí solí je ideální kompletní set do začátku (navíc balen do plně recyklovatelných ekologických obalů), kterým můžete obdarovat Vaši bio-kamarádku :-)

Trápí vás používání vložek a jiných "vnějších" menstruačních potřeb? A přitom tampon vás tlačí, způsobuje záněty, bolesti v podbřišku a vysušuje sliznici? 

Mořská menstruační houbička je vhodnou alternativou pro všechny ženy, které by rády používaly tampony, ale ty jim z různých důvodů nevyhovují.

 

PROČ SI MENSTRUAČNÍ HOUBIČKU POŘÍDIT?

 • Mořská houba je 100% přírodní produkt z moře.
 • certifikát zdravotní nezávadnosti od českého Státního zdravotního ústavu
 • Při jejím zpracování nedochází k použití žádných detergentů, chemických látek, ani bělidel.
 • Má své přirozené antiseptické a antibakteriální schopnosti a obsahuje řadu minerálů.
 • Díky tomu, že se po zavedení dokonale přizpůsobí anatomii vašeho těla, nebudete ji uvnitř vůbec cítit.
 • Netlačí a nezpůsobuje žádné nepříjemné pocity.

 

Zavedená houbička postupně nasává vytékající menstruační krev a jakmile dosáhne své absorpční kapacity, ucítíte "začátek protékání" stejně, jako u klasického tamponu. Ve dnech silnější menstruace je tak lepší nosit jako doplněk slipovou vložku nebo menstruační kalhotky. Houba se běžně vyměňuje/promývá po 2 - 6 hodinách. Nasáklou houbu (nebo houbičku zavedenou max. 8 hodin) je třeba vyjmout (uvnitř uchopit dvěma prsty a vytáhnout) a řádně promýt pod tekoucí studenou vodou. Tak je připravena k opětovnému zavedení.   

Tampon, který netlačí a nevysušuje sliznici

VELIKOST MENSTRUAČNÍ HOUBY

1xS (3-5 cm)

1xM (5-6 cm

1xL (6-8 cm)

JAK MENSTRUAČNÍ HOUBU POUŽÍVAT?

Používání houbičky v době menstruace je obdobné, jako použití tamponu. Pouze je nutné houbu před zavedením namočit pod tekoucí vlažnou nebo studenou vodou (houbička krásně změkne a zvláční), zmáčknutím se zbavit přebytečné vody a je připravena k použití. Houbičku mačkejte, až když je nasáklá vodou, aby se nepoškodila její struktura. Houbu stlačíte v prstech do co nejmenšího objemu ("uzlíčku") a zavedete do pochvy. Houba je velice pohodlná, díky tomu, jak se skvěle přizpůsobí Vašemu tělu. Je jemná a měkoučká, snadno se zavádí.

VÝHODY MENSTRUAČNÍ HOUBY

 • 100% PŘÍRODNÍ - mořská houba je 100% přírodní produkt z obnovitelných zdrojů, neobsahuje plasty ani jiné umělé a nebezpečné látky.
 • LEVNĚJŠÍ - životnost houbičky je až 6 měsíců a stojí průměrně 150 Kč. Když budeme za půl roku počítat 6 menstruací s průměrnou spotřebou 20 tamponů za 5 Kč, vychází to na 600 Kč. Ušetříte tedy 1000 Kč za rok.
 • POHODLNÁ - po namočení je houbička velmi jemná a měkoučká. Snadno se zavádí, skvěle se přizpůsobí ženskému tělu a díky tomu o ní nebudete ani vědět.
 • DISKRÉTNÍ - není vidět žádná menstruační pomůcka pod oblečením, žádné obavy z čouhajícího provázku.
 • POCIT SUCHA - čisté a suché vnější pohlavní orgány, pokožka. Žádný pocit zapařenosti a zašpinění.
 • VYSOCE ABSORPČNÍ - navzdory velikosti houby, její struktura zajišťuje vysoce absorpční schopnosti.
 • ANTISEPTICKÁ - díky přírodnímu původu obsahuje minerální látky působící antisepticky a desinfekčně.
 • ANTIBAKTERIÁLNÍ - minerály a jód z mořské vody způsobují, že se houba velice dobře snáší i s citlivou pokožkou a má antibakteriální účinky.
 • ŽÁDNÝ ZÁPACH - krev se nedostává na vzduch, jako v případě vložek, a tak nedochází k jejímu rozkladu, tvorbě bakterií a zápachu.
 • EKOLOGICKÁ - mořská houba je plně rozložitelná, po ukončení doby životnosti ji můžete hodit do bioodpadu nebo na kompost. Má dlouhou životnost, takže nezatěžujete životní prostředí výrobou, ani zbytečným odpadem z klasických hygienických potřeb na jedno použití.
 • UNIVERZÁLNÍ - zastřižením (pozor, provádějte vždy za mokra!) můžete upravit její velikost.
 • MILOVÁNÍ - houba pojme veškerou tekutinu a partneři jistě ocení, že se můžete milovat i v době periody a houba ani jednomu z vás nebude překážet. (Houba neslouží jako antikoncepce, ani ochrana proti pohlavně přenosným nemocem).

JAK ČISTIT MENSTRUAČNÍ MOŘSKOU HOUBU?

Při používání během menstruace se nasáklá houba po vyjmutí proplachuje pod tekoucí vodou a znovu se používá. Po skončení menstruace je nutné houbu řádně vyčistit a vydezinfikovat, aby nedošlo k množení bakterií. Důkladné čištění je zajištěno vodní lázní s rozpuštěnou solí z Mrtvého moře a Tea tree olejem. Na 1,5 dcl vody použijte přibližně 1 čajovou lžičku soli a 3 kapky Tea Tree oleje. Do lázně ponořte houbičku alespoň na 5 hodin. Poté houbu opět důkladně propláchněte a nechcte uschnout na volném vzduchu.

Správné zacházení a péče o houbičku prodlužuje její životnost.

 

JAK DLOUHO VÁM MENSTRUAČNÍ HOUBA VYDRŽÍ?

Životnost jedné houbičky je až 6 měsíců - v závislosti na četnosti a intenzitě periody, péči o houbu.

 

JAK BALÍME?

Zboží dodáváme v plně rozložitelných ekologických obalech, abychom ani balením nezatěžovali přírodu!

 

Menstruační houby jsou přírodní produkt, proto se mohou mírně lišit ve tvaru, barvě a velikosti.

Více si o mořských menstruačních houbách můžete přečíst zde.

 

Není pro vás houba to pravé? Nabízíme také menstruační kalíškyJestli preferujete "vnější" menstruační potřeby, mrkněte na naši nabídku menstruačních kalhotek.  

 

A tady najdete odpovědi na nejčastější otázky k menstruačním houbám: sipecky3

 #ShowMore#

JAK HOUBIČKU VYJMOUT, KDYŽ NEMÁ PROVÁZEK?
K vyjmutí použijte dva prsty, ukazováček a palec, nebo prostředníček a palec. Uvnitř houbu uchopte a vytáhněte. Pokud je trochu hlouběji, nebo je klouzavá, pomozte si zatnutím svalů pánevního dna, které vám houbu přiblíží k ruce pro lepší uchopení. Nebojte se, pokud ji můžete chytit jen za krajíček, i třeba nehty. Houba je velice pevná a nemusíte mít strach z jejího přetržení.

JAKOU ZVOLIT VELIKOST MENSTRUAČNÍ HOUBY?
Střední menstruace - velikost L, M na začátek menstruace, M a S na konec menstruace
Silná menstruace, noc - velikost L, XL na začátek menstruace, M na konec menstruace
Velikost houby lze libovolně upravovat. Houbu namočte a použijte nůžky k sestříhání nebo rozdělení houby.

STAČÍ MÍT JEDNU MENSTRUAČNÍ HOUBIČKU?
Jedna houba stačí na celou délku menstruace. Když máte dvě, můžete použít větší velikost na silnější krvácení a menší velikost ke konci menstruace. Nebo můžete mít tu druhou čistou v záloze ve chvíli, kdy tu první není možnost hygienicky vymýt (například na veřejných toaletách).

JAK ČASTO SE MENSTRUAČNÍ HOUBA MĚNÍ?
Pokud není zcela nasáklá, vymývejte maximálně po 6-8 hodinách. Jinak v závislosti na síle menstruace a nasáknutí houbičky po 2 - 6 hodinách.

JAK SI PORADIT NA VEŘEJNÝCH TOALETÁCH?
- Vyhledávejte wc pro hendikepované s umyvadlem v kabince.
- Noste s sebou lahvičku čisté vody pro nejnutnější propláchnutí nad wc mísou (v případě frekventovaných veřejných wc, kde nechcete promývat před lidmi houbu v umyvadle).
- Mějte u sebe k dispozici jednu čistou houbu, použitou uzavřete do zipového sáčku a vyčistěte ihned, jak to bude možné.

JE TŘEBA SE "JISTIT" VLOŽKOU?
Zejména na začátku menstruace, když je krvácení silné, slipovou vložku doporučujeme. Nemusíte mít vždy možnost okamžitě navštívit toaletu a houbu promýt, v tu chvíli bude slipová vložka fungovat jako záchrana, než se dostanete na WC. Jako "pojistku" můžete také použít menstruační kalhotky.

JAK SE POZNÁ, ŽE MENSTRUAČNÍ HOUBA DOSLOUŽILA?
Nevrací se do svého původního objemu, její absorpční schopnost se zmenší, je "smrsklejší", povadlejší a křehčí.

JE MOŽNÉ SE S HOUBOU KOUPAT?
Ano, s houbičkou se můžete bez obav koupat. Před a po koupání je vhodné si jít houbičku propláchnout.

MOHOU MENSTRUAČNÍ HOUBIČKU POUŽÍVAT MLADŠÍ DÍVKY - PANNY?
Ano. Doporučujeme menší velikost houbičky a případně na ni ze začátku navázat provázek na vytáhnutí, než by se slečna naučila "grif", jak houbičku vyndat. Provázek je ale třeba měnit po každém vymývání houbičky, aby se na něm nedržely bakterie a ujistit se, že je čistý, sterilní, případně nejdříve vydesinfikovat. Třeba je ale šikulka a provázek nebude vůbec potřeba, jestli už má například zkušenost s používáním tamponu a dobře zná své tělo.

ZDRAVOTNÍ RIZIKO, SYNDROM TOXICKÉHO ŠOKU?
Neexistuje podložená informace, která by prokazovala spojitost používání mořské houby se vznikem infekcí, mykóz a syndromu toxického šoku.
Houby KALU mají Certifikát zdravotní nezávadnosti, udělený českým Státním zdravotním ústavem.

 

Také se můžete podívat na Často kladené dotazy.

 

 

5
9x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ON Avatar autora | 14.5.2024
Zatím spokojenost, zkouším poprvé. Vypadá to, že u houby zůstanu.
5
K Avatar autora | 11.1.2024
Používám je dlouho a s mojí endometriózou (kromě menstruačních kalhotek) top volba.
5
NJ Avatar autora | 11.1.2024
super :)
5
K Avatar autora | 9.2.2023
Mestruační houbičky mě velmi mile překvapily. Do teď jsem používala menstruační kalíšek a kalhotky. Houbičky velmi ráda přidám do repertoáru. Je to velmi pohodlné a praktické. Ještě dovychytám příjemnější zavádění a vyndávání, ale určitě s nimi budu pokračovat :)
5
LT Avatar autora | 4.7.2022
Som s tampónmi spokojná,len výmena pre mňa bola komplikovaná ,takže som si našila nitku a uľahčila si tak používanie ,teraz už som maximálne spokojná a môžem len odporučiť ďalej. dodanie rýchle a balenie eko krásne ,mali by si zobrať od vás príklad aj iné e-shopy!
5
A Avatar autora | 7.6.2022
S menstruačními houbičkami jsem velmi spokojená. Tampóny mi vždy vadily, cítila jsem je a bylo mi to nepříjemné. Houbičky ani nevím, že mám. Vyndavat i zandavat lze bez problémů. Určitě doporučuji!
5
D Avatar autora | 3.8.2021
Naprosto perfektní
5
LR Avatar autora | 9.7.2021
Spokojenost.. netlačí ani nevím,že ji mám..
5
PB Avatar autora | 9.7.2021
Perfektní, plná spokojenost.
Zpět do obchodu