Objednej Startovací sadu houbiček včetně čištění, vše na jeden klik ;-)

Látkové vložky

KALU látkové vložky jsme vyvinuli tak, aby jejich tvar odpovídal ženské anatomii a zajistil Ti pohodlí a komfort při nošení.

Vložky umísti na běžné spodní kalhotky hebkou stranou nahoru a křidélky obepni kalhotky a sepni patentkou.

Precizní střih menstruační vložky, použité materiály a sepnutá křidélka zajišťují, že vložka bude držet na svém místě a zajistí Ti pohodlí a bezpečí.

Součástí každé naší vložky je nepromokavá vrstva PUL materiálu, která zabraňuje protečení a křidélka, díky kterým drží na svém místě a nikam neklouže. 

JAK ČASTO MĚNIT LÁTKOVÉ VLOŽKY?

Výměna látkových menstruačních vložek probíhá úplně stejně jako u jednorázových.

#ShowMore#

Maximální doba pro nošení jedné vložky je zhruba 6 hodin. Samozřejmě, že nemusíš v noci vstávat a měnit vložku, pokud není již zcela naplněna její kapacita, stačí, pokud si čistou vložku vezmeš ráno po probuzení. 

JAK VYBRAT LÁTKOVÉ VLOŽKY?

Doporučujeme vložku volit především podle účelu, ke kterému má sloužit. V naší nabídce najdeš tři základní typy látkových menstruačních vložek:

 • Slipová látková vložka – slouží jako pojistka k menstruační houbičce nebo kalíšku. Také ji můžeš nosit úplně stejně jako jednorázovou slipovou vložku třeba během špinění, pokud jsi na ni zvyklá. Je vhodná na každodenní nošení, je tenká, nebudeš o ni ani vědět, ale budeš ochráněná před nehodami.
 • Denní látková menstruační vložka – zcela nahrazuje běžné jednorázové menstruační vložky. Má tři skryté savé vrstvy, nepromokavou PUL vrstvu a svrchní vrstvu z hebkého biobavlněného nebo bambusového aksamitu.
 • Noční látková menstruační vložka – silnější a delší vložka, kterou můžeš využít během silné menstruace nebo na noc. Díky čtyřem skrytým sacím vrstvám se na ni můžeš absolutně spolehnout i během nejsilnějších dní.

JAK SE STARAT O LÁTKOVÉ VLOŽKY?

V přístupu k péči o textilní vložky volí ženy většinou jeden ze dvou základních postupů. Tzv. mokré skladování v uzavíratelném kbelíku se studenou vodou, kam dávají vypláchnuté vložky a perou je následně samostatně nebo s běžným prádlem (ideálně do 2 dnů).

Nebo skladování na sucho, kdy vložky vypláchnou od krve, nechají uschnout a následně vyperou s běžným prádlem. Pokud zrovna pereš, můžeš vložky prát průběžně, ale vždy vypláchnuté od krve.

Pozor! Látkové, opakovaně použitelné, menstruační vložky Ti mohou sloužit dlouhá léta a ušetřit tak nemalou částku na Tvém účtu, ale aby tomu tak bylo, je potřeba dodržovat několik jednoduchých zásad:

 • Vždy vložky vyplachuj pouze studenou vodou, horká voda by krev do vláken doslova zavařila a nebylo by možné skvrny vyprat.
 • Per je maximálně na 60°C
 • Nepoužívej na ně bělidla.
 • Nedávej je do sušičky.
 • Nežehli je.

Hygieničnost a čistota vložek je zajištěna praním na 60°C a také použitými materiály – bambusový aksamit je díky složce „bamboo kun“ přirozeně antibakteriální a bakteriostatický, dokáže zničit až 70 % bakterií.

 

KOLIK LÁTKOVÝCH MENSTRUAČNÍCH VLOŽEK POŘÍDIT?

Záleží, jak plánuješ lákové menstruační vložky používat.

Pokud budeš používat pouze látkové vložky, doporučujeme cca 20 – 25 kusů na menstruaci.

Pokud je budeš mít jako doplněk k jiným menstruačním pomůckám, bude Ti stačit 3 – 5 kusů.

 

Pro začátek doporučujeme začít s méně kusy, vyzkoušet, jak Ti bude tvar a typ vložky vyhovovat a postupně dokupovat.

VÝHODY LÁTKOVÝCH VLOŽEK

 • Budeš v bezpečí, Tvá kůže může dýchat, nebudeš muset řešit nepříjemné opruzeniny.
 • Nebudeš muset stále dokupovat zásoby vložek, budeš je mít kdykoliv po ruce.
 • Tvé peníze nebudou končit v odpadkovém koši.
 • Tvé tělo a sliznice nebudou vystaveny působení nebezpečných látek v podobě plastů, bělidel, absorpčních a deodoračních látek. Všechny materiály, které používáme jsou zdravotně nezávadné.
 • Dotyková vrstva je heboučká, budeš se cítit jako v bavlnce.
 • Všechny KALU vložky jsou šité s láskou v České republice, jejich nákupem šetříš své tělo, snižuješ i ekologickou stopu danou menstruačním odpadem, výrobou a dopravou.

Cena

159229
1159229
6 položek celkem

Zpět do obchodu