Pozor! Tento týden expedujeme objednávky jednou za dva dny. Prosíme o trpělivost.

Mořská menstruační houba - sada 3 ks, velikost M (5-6 cm)

Sada tří minerálních menstruačních houbiček střední velikosti k dámské intimní hygieně během menstruace v praktickém pytlíčku. Velikost M je vhodná pro ženy s obecně středně silnou menstruací, nebo pro období mezi nejsilnější fází v prvních dnech a nejslabší na konci.

 

3xM

Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení
Skladem
469 Kč
Kategorie: Menstruační houby
Lokální dodavatel
Máme lokální dodavatele
Rodinná firma
Jsme malá rodinná firma s osobním přístupem.
Na více použití
Vše je na více použití
Používáme přírodní produkty
Používáme přírodní produkty
Spokojenost
Ověřeno zákazníky
Záleží nám na Tvém zdraví
Záleží nám na Tvém zdraví

Mořská menstruační houba minerální - sada 3 ks, velikost M (5-6 cm)

Trápí vás používání vložek a jiných "vnějších" menstruačních potřeb? A přitom tampon vás tlačí, způsobuje záněty, bolesti v podbřišku a vysušuje sliznici? 

Mořská menstruační houbička je vhodnou alternativou pro všechny ženy, které by rády používaly tampony, ale ty jim z různých důvodů nevyhovují.

PROČ SI MENSTRUAČNÍ HOUBIČKU POŘÍDIT?

 • Mořská houba je 100% přírodní produkt z moře.
 • certifikát zdravotní nezávadnosti od českého Státního zdravotního ústavu.
 • Při jejím zpracování nedochází k použití žádných detergentů, chemických látek, ani bělidel.
 • Má své přirozené antiseptické a antibakteriální schopnosti a obsahuje řadu minerálů.
 • Díky tomu, že se po zavedení dokonale přizpůsobí anatomii vašeho těla, nebudete ji uvnitř vůbec cítit.
 • Netlačí a nezpůsobuje žádné nepříjemné pocity.

 

Zavedená houbička postupně nasává vytékající menstruační krev a jakmile dosáhne své absorpční kapacity, ucítíte "začátek protékání" stejně, jako u klasického tamponu. Ve dnech silnější menstruace je tak lepší nosit jako doplněk slipovou vložku nebo menstruační kalhotky. Houba se většinou vyměňuje/promývá po 2 - 6 hodinách. Nasáklou houbu (nebo houbičku zavedenou max. 8 hodin) je třeba vyjmout (uvnitř uchopit dvěma prsty a vytáhnout) a řádně promýt pod tekoucí studenou vodou. Tak je připravena k opětovnému zavedení.

Prožij své dny bez obav

VELIKOST MENSTRUAČNÍ HOUBY

5-6 cm

JAK MENSTRUAČNÍ HOUBU POUŽÍVAT?

Používání houbičky v době menstruace je obdobné, jako použití tamponu. Pouze je nutné houbu před zavedením namočit pod tekoucí vlažnou nebo studenou vodou (houbička krásně změkne a zvláční), zmáčknutím se zbavit přebytečné vody a je připravena k použití. Houbičku mačkejte, až když je nasáklá vodou, aby se nepoškodila její struktura. Houbu stlačíte v prstech do co nejmenšího objemu ("uzlíčku") a zavedete do pochvy. Houba je velice pohodlná, díky tomu, jak se skvěle přizpůsobí Vašemu tělu. Je jemná a měkoučká, snadno se zavádí.

VÝHODY MENSTRUAČNÍ HOUBY

 • 100% PŘÍRODNÍ - mořská houba je 100% přírodní produkt z obnovitelných zdrojů
 • LEVNĚJŠÍ - životnost houbičky je až 6 měsíců a stojí průměrně 150 Kč. Když budeme za půl roku počítat 6 menstruací s průměrnou spotřebou 20 tamponů za 5 Kč, vychází to na 600 Kč. Ušetříte tedy 1000 Kč za rok.
 • POHODLNÁ - po namočení je houbička velmi jemná a měkoučká. Snadno se zavádí, skvěle se přizpůsobí ženskému tělu a díky tomu o ní nebudete ani vědět.
 • DISKRÉTNÍ - není vidět žádná menstruační pomůcka pod oblečením, žádné obavy z čouhajícího provázku.
 • POCIT SUCHA - čisté a suché vnější pohlavní orgány, pokožka. Žádný pocit zapařenosti a zašpinění.
 • VYSOCE ABSORPČNÍ - navzdory velikosti houby, její struktura zajišťuje vysoce absorpční schopnosti.
 • ANTISEPTICKÁ - díky přírodnímu původu obsahuje minerální látky působící antisepticky a desinfekčně.
 • ANTIBAKTERIÁLNÍ - minerály a jód z mořské vody způsobují, že se houba velice dobře snáší i s citlivou pokožkou a má antibakteriální účinky.
 • ŽÁDNÝ ZÁPACH - krev se nedostává na vzduch, jako v případě vložek, a tak nedochází k jejímu rozkladu, tvorbě bakterií a zápachu.
 • EKOLOGICKÁ - mořská houba je plně rozložitelná, po ukončení doby životnosti ji můžete hodit do bioodpadu nebo na kompost. Má dlouhou životnost, takže nezatěžujete životní prostředí výrobou, ani zbytečným odpadem z klasických hygienických potřeb na jedno použití.
 • MILOVÁNÍ - houba pojme veškerou tekutinu a partneři jistě ocení, že se můžete milovat i v době periody a houba ani jednomu z vás nebude překážet. (Houba neslouží jako antikoncepce, ani ochrana proti pohlavně přenosným nemocem).

ABSORPČNÍ KAPACITA MENSTRUAČNÍ HOUBY

V porovnání s běžným tamponem velikosti "Normal"

M_absorbce

ČIŠTĚNÍ MENSTRUAČNÍ HOUBY

Při používání během menstruace se nasáklá houba po vyjmutí proplachuje pod tekoucí vodou a znovu se používá. Po skončení menstruace je nutné houbu řádně vyčistit a vydezinfikovat, aby nedošlo k množení bakterií. Důkladné čištění je zajištěno vodní lázní s rozpuštěnou solí z Mrtvého moře a Tea tree olejem. Na 1,5 dcl vody použijte přibližně 1 čajovou lžičku soli a 3 kapky Tea Tree oleje. Do lázně ponořte houbičku alespoň na 5 hodin. Poté houbu opět důkladně propláchněte a nechcte uschnout na volném vzduchu.

Správné zacházení a péče o houbičku prodlužuje její životnost.

ŽIVOTNOST MENSTRUAČNÍ HOUBY

Životnost jedné houbičky je až 6 měsíců - v závislosti na četnosti a intenzitě periody, péči o houbu.

 

JAK BALÍME?

Zboží dodáváme v plně rozložitelných ekologických obalech, abychom ani balením nezatěžovali přírodu!

 

Menstruační houby jsou přírodní produkt, proto se mohou mírně lišit ve tvaru, barvě a velikosti.

Více si o mořských menstruačních houbách můžete přečíst zde.

 

V případě, že vás houbička nezaujala, nabízíme také menstruační kalíškyJestli přece jen raději používáte vložky, mrkněte na naši nabídku menstruačních kalhotek.  

 

A tady najdete odpovědi na nejčastější otázky k menstruačním houbám: sipecky3

 #ShowMore#

JAK HOUBIČKU VYJMOUT, KDYŽ NEMÁ PROVÁZEK?
K vyjmutí použijte dva prsty, ukazováček a palec, nebo prostředníček a palec. Uvnitř houbu uchopte a vytáhněte. Pokud je trochu hlouběji, nebo je klouzavá, pomozte si zatnutím svalů pánevního dna, které vám houbu přiblíží k ruce pro lepší uchopení. Nebojte se, pokud ji můžete chytit jen za krajíček, i třeba nehty. Houba je velice pevná a nemusíte mít strach z jejího přetržení.

JAKOU ZVOLIT VELIKOST MENSTRUAČNÍ HOUBY?
Střední menstruace - velikost L, M na začátek menstruace, M a S na konec menstruace
Silná menstruace, noc - velikost L, XL na začátek menstruace, M na konec menstruace
Velikost houby lze libovolně upravovat. Houbu namočte a použijte nůžky k sestříhání nebo rozdělení houby.

STAČÍ MÍT JEDNU MENSTRUAČNÍ HOUBIČKU?
Jedna houba stačí na celou délku menstruace. Když máte dvě, můžete použít větší velikost na silnější krvácení a menší velikost ke konci menstruace. Nebo můžete mít tu druhou čistou v záloze ve chvíli, kdy tu první není možnost hygienicky vymýt (například na veřejných toaletách).

JAK ČASTO SE MENSTRUAČNÍ HOUBA MĚNÍ?
Pokud není zcela nasáklá, vymývejte maximálně po 6-8 hodinách. Jinak v závislosti na síle menstruace a nasáknutí houbičky po 2 - 6 hodinách.

JAK SI PORADIT NA VEŘEJNÝCH TOALETÁCH?
- Vyhledávejte wc pro hendikepované s umyvadlem v kabince.
- Noste s sebou lahvičku čisté vody pro nejnutnější propláchnutí nad wc mísou (v případě frekventovaných veřejných wc, kde nechcete promývat před lidmi houbu v umyvadle).
- Mějte u sebe k dispozici jednu čistou houbu, použitou uzavřete do zipového sáčku a vyčistěte ihned, jak to bude možné.

JE TŘEBA SE "JISTIT" VLOŽKOU?
Zejména na začátku menstruace, když je krvácení silné, slipovou vložku doporučujeme. Nemusíte mít vždy možnost okamžitě navštívit toaletu a houbu promýt, v tu chvíli bude slipová vložka fungovat jako záchrana, než se dostanete na WC. Jako "pojistku" můžete také použít menstruační kalhotky.

JAK SE POZNÁ, ŽE MENSTRUAČNÍ HOUBA DOSLOUŽILA?
Nevrací se do svého původního objemu, její absorpční schopnost se zmenší, je "smrsklejší", povadlejší a křehčí.

JE MOŽNÉ SE S HOUBOU KOUPAT?
Ano, s houbičkou se můžete bez obav koupat. Před a po koupání je vhodné si jít houbičku propláchnout.

MOHOU MENSTRUAČNÍ HOUBIČKU POUŽÍVAT MLADŠÍ DÍVKY - PANNY?
Ano. Doporučujeme menší velikost houbičky a případně na ni ze začátku navázat provázek na vytáhnutí, než by se slečna naučila "grif", jak houbičku vyndat. Provázek je ale třeba měnit po každém vymývání houbičky, aby se na něm nedržely bakterie a ujistit se, že je čistý, sterilní, případně nejdříve vydesinfikovat. Třeba je ale šikulka a provázek nebude vůbec potřeba, jestli už má například zkušenost s používáním tamponu a dobře zná své tělo.

ZDRAVOTNÍ RIZIKO, SYNDROM TOXICKÉHO ŠOKU?
Neexistuje podložená informace, která by prokazovala spojitost používání mořské houby se vznikem infekcí, mykóz a syndromu toxického šoku.
Houby KALU mají Certifikát zdravotní nezávadnosti, udělený českým Státním zdravotním ústavem.

 

Také se můžete podívat na Často kladené dotazy.

 

 

 

5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
E Avatar autora | 14.9.2023
Naprostá spokojenost! O houbičce ani nevím, vytvaruje se přesně podle mě. :) Chce to trochu cviku, než se člověk s houbou sladí. Jelikož mi tampony, kalíšky, vložky ani menstruační kalhotky nevyhovují, byla pro mě menstruace za trest. Díky doporučení na houbičky tato starost odpadla, a užívám si každý den jako by nic nebylo. :)
5
P Avatar autora | 6.6.2023
Používam už cca 2roky. Po počiatočnom zvykaní a miernom diskomforte si ich neviem vynachváliť. Už nič iné nepoužívam.
5
VR Avatar autora | 31.1.2023
Maximální spokojenost
5
MV Avatar autora | 21.9.2022
Velká spokojenost!
5
AM Avatar autora | 22.3.2022
Houbičky jsou měkké, jemné, výborně savé, šetrné k přírodě - jsem maximálně spokojená. Používám je i během silné menstruace. Léta používám kalíšek, ale ne vždy se dá použít - už nikdy se nevrátím k jednorázovým hygienickým potřebám. Kéž by všichni našli tuto cestu.
5
LV Avatar autora | 16.8.2021
Ok
Zpět do obchodu