Sada různých velikostí houbiček včetně čistění na jeden klik? Objednávej startovací sadu ;-)

Mořská menstruační houba - testovací sada 3 ks hub různých velikostí

Sada tří menstruačních houbiček k dámské intimní hygieně během menstruace. Ideální řešení, pokud s menstruačními houbami začínáte. Sada obsahuje 1 ks velikost S, 1 ks velikost M, 1 ks velikost L + praktický pytlíček.

 

 TS

 

Skladem
499 Kč
Kategorie: Menstruační houby
Lokální dodavatel
Máme lokální dodavatele
Rodinná firma
Jsme malá rodinná firma s osobním přístupem.
Na více použití
Vše je na více použití
Používáme přírodní produkty
Používáme přírodní produkty
Spokojenost
Ověřeno zákazníky
Záleží nám na Tvém zdraví
Záleží nám na Tvém zdraví

Mořská menstruační houba - testovací sada 3 ks hub různých velikostí

Trápí vás používání vložek a jiných "vnějších" menstruačních potřeb? A přitom tampon vás tlačí, způsobuje záněty, bolesti v podbřišku a vysušuje sliznici? 

Mořská menstruační houbička je vhodnou alternativou pro všechny ženy, které by rády používaly tampony, ale ty jim z různých důvodů nevyhovují.

 

PROČ SI MENSTRUAČNÍ HOUBIČKU POŘÍDIT?

 • Mořská houba je 100% přírodní produkt z moře.
 • certifikát zdravotní nezávadnosti od českého Státního zdravotního ústavu.
 • Při jejím zpracování nedochází k použití žádných detergentů, chemických látek, ani bělidel.
 • Má své přirozené antiseptické a antibakteriální schopnosti a obsahuje řadu minerálů.
 • Díky tomu, že se po zavedení dokonale přizpůsobí anatomii vašeho těla, nebudete ji uvnitř vůbec cítit.
 • Netlačí a nezpůsobuje žádné nepříjemné pocity.

 

Zavedená houbička postupně nasává vytékající menstruační krev a jakmile dosáhne své absorpční kapacity, ucítíte "začátek protékání" stejně, jako u klasického tamponu. Ve dnech silnější menstruace je tak lepší nosit jako doplněk slipovou vložku nebo menstruační kalhotky. Houba se většinou vyměňuje/promývá po 2 - 6 hodinách. Nasáklou houbu (nebo houbičku zavedenou max. 8 hodin) je třeba vyjmout (uvnitř uchopit dvěma prsty a vytáhnout) a řádně promýt pod tekoucí studenou vodou. Tak je připravena k opětovnému zavedení.

Pocit sucha, bezpečí a pohodlí
Mořská menstruační houba

VELIKOST MENSTRUAČNÍ HOUBY

3-8 cm (1xS, 1xM, 1xL) 

JAK MENSTRUAČNÍ HOUBU POUŽÍVAT?

Používání houbičky v době menstruace je obdobné, jako použití tamponu. Pouze je nutné houbu před zavedením namočit pod tekoucí vlažnou nebo studenou vodou (houbička krásně změkne a zvláční), zmáčknutím se zbavit přebytečné vody a je připravena k použití. Houbičku mačkejte, až když je nasáklá vodou, aby se nepoškodila její struktura. Houbu stlačíte v prstech do co nejmenšího objemu ("uzlíčku") a zavedete do pochvy. Houba je velice pohodlná, díky tomu, jak se skvěle přizpůsobí Vašemu tělu. Je jemná a měkoučká, snadno se zavádí.

 

VÝHODY MENSTRUAČNÍ HOUBY

 • 100% PŘÍRODNÍ - mořská houba je 100% přírodní produkt z obnovitelných zdrojů
 • LEVNĚJŠÍ - životnost houbičky je až 6 měsíců a stojí průměrně 150 Kč. Když budeme za půl roku počítat 6 menstruací s průměrnou spotřebou 20 tamponů za 5 Kč, vychází to na 600 Kč. Ušetříte tedy 1000 Kč za rok.
 • POHODLNÁ - po namočení je houbička velmi jemná a měkoučká. Snadno se zavádí, skvěle se přizpůsobí ženskému tělu a díky tomu o ní nebudete ani vědět.
 • DISKRÉTNÍ - není vidět žádná menstruační pomůcka pod oblečením, žádné obavy z čouhajícího provázku.
 • POCIT SUCHA - čisté a suché vnější pohlavní orgány, pokožka. Žádný pocit zapařenosti a zašpinění.
 • VYSOCE ABSORPČNÍ - navzdory velikosti houby, její struktura zajišťuje vysoce absorpční schopnosti.
 • ANTISEPTICKÁ - díky přírodnímu původu obsahuje minerální látky působící antisepticky a desinfekčně.
 • ANTIBAKTERIÁLNÍ - minerály a jód z mořské vody způsobují, že se houba velice dobře snáší i s citlivou pokožkou a má antibakteriální účinky.
 • ŽÁDNÝ ZÁPACH - krev se nedostává na vzduch, jako v případě vložek, a tak nedochází k jejímu rozkladu, tvorbě bakterií a zápachu.
 • EKOLOGICKÁ - mořská houba je plně rozložitelná, po ukončení doby životnosti ji můžete hodit do bioodpadu nebo na kompost. Má dlouhou životnost, takže nezatěžujete životní prostředí výrobou, ani zbytečným odpadem z klasických hygienických potřeb na jedno použití.
 • MILOVÁNÍ - houba pojme veškerou tekutinu a partneři jistě ocení, že se můžete milovat i v době periody a houba ani jednomu z vás nebude překážet. (Houba neslouží jako antikoncepce, ani ochrana proti pohlavně přenosným nemocem).

ČIŠTĚNÍ MENSTRUAČNÍ HOUBY

Při používání během menstruace se nasáklá houba po vyjmutí proplachuje pod tekoucí vodou a znovu se používá. Po skončení menstruace je nutné houbu řádně vyčistit a vydezinfikovat, aby nedošlo k množení bakterií. Důkladné čištění je zajištěno vodní lázní s rozpuštěnou solí z Mrtvého moře a Tea tree olejem. Na 1,5 dcl vody použijte přibližně 1 čajovou lžičku soli a 3 kapky Tea Tree oleje. Do lázně ponořte houbičku alespoň na 5 hodin. Poté houbu opět důkladně propláchněte a nechcte uschnout na volném vzduchu.

Správné zacházení a péče o houbičku prodlužuje její životnost.

ŽIVOTNOST MENSTRUAČNÍ HOUBY

Životnost jedné houbičky je až 6 měsíců - v závislosti na četnosti a intenzitě periody, péči o houbu.

 

JAK BALÍME?

Zboží dodáváme v plně rozložitelných ekologických obalech, abychom ani balením nezatěžovali přírodu!

 

Menstruační houby jsou přírodní produkt, proto se mohou mírně lišit ve tvaru, barvě a velikosti.

Více si o mořských menstruačních houbách můžete přečíst zde.

 

V případě, že vás houbička nezaujala, nabízíme také menstruační kalíškyJestli přece jen raději používáte vložky, mrkněte na naši nabídku menstruačních kalhotek.  

 

A tady najdete odpovědi na nejčastější otázky k menstruačním houbám: sipecky3

 #ShowMore#

JAK HOUBIČKU VYJMOUT, KDYŽ NEMÁ PROVÁZEK?
K vyjmutí použijte dva prsty, ukazováček a palec, nebo prostředníček a palec. Uvnitř houbu uchopte a vytáhněte. Pokud je trochu hlouběji, nebo je klouzavá, pomozte si zatnutím svalů pánevního dna, které vám houbu přiblíží k ruce pro lepší uchopení. Nebojte se, pokud ji můžete chytit jen za krajíček, i třeba nehty. Houba je velice pevná a nemusíte mít strach z jejího přetržení.

JAKOU ZVOLIT VELIKOST MENSTRUAČNÍ HOUBY?
Střední menstruace - velikost L, M na začátek menstruace, M a S na konec menstruace
Silná menstruace, noc - velikost L, XL na začátek menstruace, M na konec menstruace
Velikost houby lze libovolně upravovat. Houbu namočte a použijte nůžky k sestříhání nebo rozdělení houby.

STAČÍ MÍT JEDNU MENSTRUAČNÍ HOUBIČKU?
Jedna houba stačí na celou délku menstruace. Když máte dvě, můžete použít větší velikost na silnější krvácení a menší velikost ke konci menstruace. Nebo můžete mít tu druhou čistou v záloze ve chvíli, kdy tu první není možnost hygienicky vymýt (například na veřejných toaletách).

JAK ČASTO SE MENSTRUAČNÍ HOUBA MĚNÍ?
Pokud není zcela nasáklá, vymývejte maximálně po 6-8 hodinách. Jinak v závislosti na síle menstruace a nasáknutí houbičky po 2 - 6 hodinách.

JAK SI PORADIT NA VEŘEJNÝCH TOALETÁCH?
- Vyhledávejte wc pro hendikepované s umyvadlem v kabince.
- Noste s sebou lahvičku čisté vody pro nejnutnější propláchnutí nad wc mísou (v případě frekventovaných veřejných wc, kde nechcete promývat před lidmi houbu v umyvadle).
- Mějte u sebe k dispozici jednu čistou houbu, použitou uzavřete do zipového sáčku a vyčistěte ihned, jak to bude možné.

JE TŘEBA SE "JISTIT" VLOŽKOU?
Zejména na začátku menstruace, když je krvácení silné, slipovou vložku doporučujeme. Nemusíte mít vždy možnost okamžitě navštívit toaletu a houbu promýt, v tu chvíli bude slipová vložka fungovat jako záchrana, než se dostanete na WC. Jako "pojistku" můžete také použít menstruační kalhotky.

JAK SE POZNÁ, ŽE MENSTRUAČNÍ HOUBA DOSLOUŽILA?
Nevrací se do svého původního objemu, její absorpční schopnost se zmenší, je "smrsklejší", povadlejší a křehčí.

JE MOŽNÉ SE S HOUBOU KOUPAT?
Ano, s houbičkou se můžete bez obav koupat. Před a po koupání je vhodné si jít houbičku propláchnout.

MOHOU MENSTRUAČNÍ HOUBIČKU POUŽÍVAT MLADŠÍ DÍVKY - PANNY?
Ano. Doporučujeme menší velikost houbičky a případně na ni ze začátku navázat provázek na vytáhnutí, než by se slečna naučila "grif", jak houbičku vyndat. Provázek je ale třeba měnit po každém vymývání houbičky, aby se na něm nedržely bakterie a ujistit se, že je čistý, sterilní, případně nejdříve vydesinfikovat. Třeba je ale šikulka a provázek nebude vůbec potřeba, jestli už má například zkušenost s používáním tamponu a dobře zná své tělo.

ZDRAVOTNÍ RIZIKO, SYNDROM TOXICKÉHO ŠOKU?
Neexistuje podložená informace, která by prokazovala spojitost používání mořské houby se vznikem infekcí, mykóz a syndromu toxického šoku.
Houby KALU mají Certifikát zdravotní nezávadnosti, udělený českým Státním zdravotním ústavem.

 

Také se můžete podívat na Často kladené dotazy.

 

 

 

5
27x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
HK Avatar autora | 26.1.2024
Po prvotní nedůvěře jsem byla velice překvapena. Oproti kalíšku vůbec necítím, nikde nic netlačí, nebolí. Největší houbička v klidu zvládla i silnou menstruaci. Jen ze začátku jsem trochu bojovala s manipulací při vyjmutí, ale nyní už v pohodě. Mohu vřele doporučit.
5
Avatar autora | 26.1.2024
10/10, rychlé dodání, kvalitní produkty a ochota! :) Přítelkyně moc spokojená. Doporučujeme!
5
VP Avatar autora | 5.12.2023
Naprostá spokojenost, na webu hromada informací, jak používat, krásná přírodní varianta, netrápí mě žádné potíže jako vaginální mykóza apod., doporučuji všema 10 (spíš 20 😁) ❤️
5
PH Avatar autora | 8.11.2023
Od určité róby bohužel nemůžu používat tampóny, kalíšků jsem taky vyzkoušela několik druhů i velikostí a nějak jsme k sobě nenašli cestu. Zkusila jsem si objednat sadu houbiček, poprvé vyzkoušela a jsem příjemně překvapena. Snad mě nezklamou 🙂
5
DF Avatar autora | 17.10.2023
Ze začátku jsem byla hodně nedůvěřivá, ale již při prvním použití se mé pochybnosti rozpustily. Jsem naprosto spokojená a mohu jen doporučit.
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 17.10.2023
Danielo, děkujeme za sdílení zkušenosti a jsme rádi, že jste spokojená. Co ve Vás, prosím, vzbuzovalo prvotní nedůvěru? Krásný den, Katka
5
Avatar autora | 27.9.2023
Asi k sobě musíme najít cestu🤪. Zatim z toho mám zvláštní pocity. Tak snad to přijde...
5
MZ Avatar autora | 27.8.2023
Nie som až takým veľkým zástancom eko vecí, hlavne čo sa týka jednorazových pomôcok. Ale po pôrode mi vôbec nevyhovujú tampóny ani menštruačný kalíšok tak som hľadala alternatívu k letu a kúpaniu. Hubka splnila moje očakávania ale zatiaľ sme sa neskamošili na bežné použitie 😊 Uvidíme čo bude nasledovať 😊
5
PV Avatar autora | 13.8.2023
Produkt předčil očekávání.
5
HT Avatar autora | 9.8.2023
Velice příjemné ,sedí perfekt. Naprostá spokojenost.
5
PS Avatar autora | 8.7.2023
Zatím sedí dobře, zavádění je pohodlné a nošení příjemné
5
ŠH Avatar autora | 22.6.2023
Krásné balení, návod , rychlost. Houbička měkoučká a velmi příjemná. Jsem ráda, že jsem našla právě KALU💓 Specializuji se na potíže s pánevním dnem a přesně toto může být jedna z věcí , která ovlivňuje menstruaci a může ženám přinést úlevu. Samotná jsem byla léta tampónařka a právě kvůli citlivosti a věkem 35+ jsem se rozhodla pro vás měnu. Menstruační houba je za mě boží produkt 😉
5
LF Avatar autora | 20.6.2023
Zkusily jsme s dcerou poprvé a velká spokojenost. I ve 12-ti letech se dají tyto dny mladé slečně zpříjemnit a za to jsem moc ráda. Jistíme se menstruačními kalhotkami, které jsou také užasné, jemné, příjemné na těle. Za nás velká spokojenost.
5
TH Avatar autora | 31.5.2023
Překvapilo mě, že houba je opravdu příjemná a měkká. Až s houbou jsem zjistila jak jsou tampony vlastně nepohodlné 😅 a ještě je to bez plastového odpadu! Jupí 🥳 a z balení jsem byla taky nadšená. Doporučuju! 🤩
5
BB Avatar autora | 18.5.2023
Velice příjemné použití a musím říct, že i velmi spolehlivé a velice oceňuji, že z této varianty není ani žádný, zejména plastový, odpad. Doporučuji
5
EV Avatar autora | 9.3.2023
Veľká spokojnost. Netlačí, nie je problém ani so zavádzaním, nie je problém s vyberaním. Naozaj je to pohodlne. Samozrejme ako na všetko nové- treba si zvyknúť a naučiť sa tomuto produktu veriť…ja som už neverila, že nájdem niečo, čo by mi vyhovovalo a nakoniec som našla a som velmi rada :)
5
ZB Avatar autora | 13.1.2023
som velmi spokojna. za mna je to omnoho pohodlnejsie ako tampony. odporucam ☺️
5
KD Avatar autora | 31.10.2022
Zatiaľ som ho použila iba počas jednej menštruácie, ale teda som veľmi spokojná! :) rozhodne odporúčam všetkými 10 !
5
PR Avatar autora | 17.5.2022
Objednávala jsem sadu tří velikostí a jsem naprosto spokojená. Zavede se snadno, netlačí,na sport v pohodě.
5
KZ Avatar autora | 4.5.2022
Objednávala jsem již po několikáté, jsem s houbou moc spokojená a doporučuji i kamarádkám.
5
Avatar autora | 7.2.2022
Pořídila jsem si na začátek sadu všech tří velikostí, abych vyzkoušela, která sedne nejlépe. Moc jsem od toho nečekala (po zkušenosti s kalíškem, který mi moc nesedl), ale byla jsem překvapená. Houbičky jdou snadno zavést a taky se lehko vyndávají. Dokonce jsem zkoušela na cvičení - houbička po celou dobu hezky drží na svém místě a nic neprotéká. Jsem moc spokojená a určitě už nebudu měnit.
5
ZP Avatar autora | 1.2.2022
Jsem moc spokojena, žádný problém se zavedením a vyndanim. Určitě doporučim hpubicky kamarádkám.
5
SM Avatar autora | 28.1.2022
Spokojenost
5
Avatar autora | 1.10.2021
Naprosto skvělé!! Velká spokojenost
5
JT Avatar autora | 20.9.2021
Pořídila jsem si sadu všech tří velikostí. Mám za sebou teprve první MS s houbičkou. Během menstruace jsem využila postupně všechny velikosti. V nejsilnější dny jsem se jistila vložkou, mívám velmi silnou MS. Manipulace je pro mě snadná. Pokud nemohou houbičku dobře uchopit, pomohou mi svaly pánevního dna. Jsem velmi spokojená. Nikde nic netlačí, vyndavání je sice trošku "špinavé" v nejsilnější dny, ale nemám s menstr. krví problém a věřím, že to ještě trochu vychytám.
5
MP Avatar autora | 2.9.2021
Nejlepší pomocník, kterého jsem mohla objevit. Doporučuji všem kamarádkám a známým! Sama si ještě houbu vylepšuji bavlněnou šňůrkou, pro snadnější manipulaci.
5
Avatar autora | 30.8.2021
Pohodlné, šetří přírodu, byla jsem mile překvapena. Jediné, co mě mrzí, že dle fotky vypadají houby v sadě velikostně jinak než přišly. Ve skutečnosti je obrovský rozdíl mezi S, M a L. budu muset do budoucna pořídit další M a L. Velikost S v mém případě nevyužiji a velikost M, která mi přišla je šíleně pórovitá s dírou uprostřed, tudíž dle mého názoru nepojme to, co by měla.
5
Avatar autora | 10.7.2021
Funkční a pohodlné
Zpět do obchodu