O MOŘSKÝCH MENSTRUAČNÍCH HOUBÁCH

 

Přírodní mořské houby jsou mořský organismus, rostoucí v teplých, čistých mořích. Jejich původní přirozená barva je hnědá. Po šetrném bělení houbička získává žlutou barvu. Obsahuje mnoho mořských minerálů a skvěle se snáší s pokožkou. Houba  nevysušuje tkáň a působí blahodárně svými antiseptickými účinky.

 

VÝHODY

  • 100% PŘÍRODNÍ - mořská houba je 100% přírodní produkt z obnovitelných zdrojů, 100% rozložitelná - ctíte zero waste
  • LEVNĚJŠÍ - životnost houbičky je až 6 měsíců. Spočítejte si, kolik peněz utratíte za běžné hygienické pomůcky za stejnou dobu.
  • POHODLNÁ - po namočení je houbička velmi jemná a měkoučká. Snadno se zavádí, skvěle se přizpůsobí ženskému tělu a díky tomu o ní nebudete ani vědět.
  • VYSOCE ABSORBČNÍ - navzdory velikosti houby, její struktura zajišťuje vysoce absorbční schopnosti.
  • ANTISEPTICKÁ - díky přírodnímu původu obsahuje minerální látky působící antisepticky a desinfekčně. Vašich intimních partií se tedy přímo dotýká pouze přirozený přírodní produkt bez jakýchkoli přidaných chemických látek.
  • ANTIBAKTERIÁLNÍ - minérály a jód z mořské vody způsobují, že se houba velice dobře snáší i s citlivou pokožkou a má antibakteriální účinky.
  • EKOLOGICKÁ - mořská houba jsou plně rozložitelná, má dlouhou životnost, takže nezatěžujete životní prostředí výrobou, ani zbytečným odpadem z klasických hygienických potřeb na jedno použití. Pokud souzníte s eco-friendly způsobem života, našli jste i ve sféře intimní hygieny tu správnou pomůcku. Navíc naše výrobky dostanete v rozložitelných a kompostovatelných obalech.
  • MILOVÁNÍ - houba pojme veškerou tekutinu a partneři jistě ocení, že se můžete milovat i v době periody a houba ani jednomu z vás nebude překážet. (Houba neslouží jako antikoncepce, ani ochrana proti pohlavně přenosným nemocem).

Pokud hledáte přírodní produkt k náhradě synteticky vyráběných menstruačních tamponů, zabýváte se otázkou ekologie, recyklace a zero waste, je pro Vás menstruační houba to pravé!

Houbička je po namočení velmi jemná, měkoučká a hebká. Díky svým přirozeným přírodním vlastnostem se velice dobře snáší s pokožkou, přizpůsobí se tvarově Vašemu tělu a po zavedení o ní nevíte. Obsahuje mořské minerály, působící antisepticky, přibližně 14% jódu, který se vstřebává do těla a zvyšuje svou hladinu v těle.

Použití mořské houby jako hygienického prostředku je známé již od starověku.

 

JAK POUŽÍVAT MENSTRUAČNÍ HOUBU

Před prvním použitím důkladně propláchněte ve vodě. Houbičku mačkejte, až když je nasáklá vodou, aby se nepoškodila její struktura. Stlačením v ruce vyždímejte vodu a houbu prsty zaveďte do pochvy, jako tampon.

Po nasáknutí houby (podle fáze a intenzity menstruace, dle Vašich zvyklostí) houbu vyjměte a vypláchněte v tekoucí vlažné nebo studené vodě. Poté můžete použít znovu.

 

JAK ČISTIT MENSTRUAČNÍ HOUBU 

Po skončení menstruace houbu řádně vymyjte pod tekoucí vodou a na 5 hodin ponořte do vodní lázně se solí z Mrtvého moře a Tea tree olejem. Na 1,5 dcl použijte přibližně 1 čajovou lžičku soli a 3 kapky Tea tree oleje. Poté houbu opět důkladně propláchněte a nechcte uschnout. Takto bude opět připravena k dalšímu použití.

 

VLASTNOSTI MOŘSKÉ MENSTRUAČNÍ HOUBY

Mořská menstruační houba má vysoce absorpční schopnosti. Po namočení je měkoučká, jemná a pohodlná. Je to přírodní produkt. Jedna houba má životnost až 6 měsíců, podle délky, intenzity a četnosti menstruace a také podle péče, kterou ji věnujete při čištění, desinfekci a uložení mimo menstruaci. Je možné ji ve vlhkém stavu sestříhat do menší velikosti nebo Vám vyhovujícímu tvaru.

Nespornou výhodou je také možnost milování se i v době menstruace. Díky své vysoké savosti, jemné a měkké struktuře ani jednomu z partnerů při milování nevadí, nepřekáží. Nepropouští tekutinu dál do pochvy, a tak je pohlavní styk téměř stejný, jako mimo periodu. Houba ovšem neslouží jako antikoncepční prostředek, ani neochrání proti případné nákaze pohlavními chorobami.

Menstruační houby se mohou mírně lišit ve tvaru, barvě a velikosti.

 

TIPY A VYCHYTÁVKY

Před prvním použitím houby jsem nechápala, jak ji můžu bez provázku vyndat! Vlastně mi to připadalo naprosto jako sci-fi, a že tam zůstane napořád :-) Na vložení a vyjmutí houby si ale každá žena najde svůj způsob. Nebojte se vyzkoušet kombinaci různých pozic těla (v dřepu, v sedě na toaletě). Také vyzkoušejte použít různé prsty při zavedení houby. Pravděpodobně by se automaticky nabízel ukazováček, já ale skončila u palce, protože poskytuje jiný úhel a houba se tak dostane do větší hloubky. Vyjmutí ze začátku nemusí být úplně snadné, ale pomáhá "fígl" se svaly pánevního dna. Představte si, jaké svaly zatínáte, když hodně potřebujete na malou. Prostě v tu chvíli to místo vtahujete dovnitř. Když budete chtít vyjmout houbu, pomozte si s nimi zase naopak. Jak když pak na záchodě "vytlačujete poslední kapičku" při čůrání. Až to zkusíte, poznáte, že tímto tlačivým pohybem Vám svaly pánevního dna houbičku jakoby podají, přiblíží, snáze ji prsty uchopíte a dostanete ven. Další možností je, si na houbičku přivázat šňůrku a vytahovat jako klasický tampon. 

Doma je to v pohodičce, ale co když jsem venku? Na veřejných záchodcích to vyřeším jak?!

Ne každá toaleta disponuje umyvadýlkem přímo v kabince, proto si možná těžko představujete, jak "tam s tím" fungovat. Nebojte, i v téhle situaci si poradíte. Buďto můžete mít při sobě lahvičku s čistou vodou, houbu vyjmout, lehce vyždímat a nad mísou vodou propláchnout. A nebo je lepší být na situaci připravena, v kabelce mít další čistou houbičku a dealeráček (klasický PE uzavíratelný pytlíček). Jednoduše pak použijete čistou houbičku a tu již použitou pak vyčistíte v pohodlí domova.

Na houbu nikdy nepoužívejte saponát.

Houbu mačkejte pouze v mokrém stavu.

K proplachování použijte studenou nebo vlahou vodu, nikdy ne horkou.

Uchovávejte v suchu, dbejte na hygienu.

 

Přečtěte si nejčastější dotazy, ať máte jasno!

 

 

Zpět do obchodu