Využijte aktuálních slev na bělené houbičky a sady v saténových pytlíčcích ;-)

BĚLENÁ NEBO MINERÁLNÍ?

mineralniXhneda

 

 

BĚLENÁ NEBO MINERÁLNÍ HOUBA?

Mořská menstruační houbička je ke koupi ve dvou variantách. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. V tomto článku si je trochu vysvětlíme.

Mořská houba je získávána ručním výlovem. Poté prochází procesem vymývání a čištění.

 

Bělená houba - žlutá

Žlutá houba prochází delším procesem čištění, kdy je původní hnědá barva postupně proplachováním vymývána. Tímto procesem bělení mořská houba částečně ztrácí nejen barvu, ale i část obsahu solí a minerálů. Bělené houby obsahují okolo 30-35% minerálů z moře. Přesto může svým vzhledem na někoho působit sympatičtěji a tuto variantu si oblíbí.

 

Minerální houba - hnědá

Minerální houba je medově hnědá, což je její přirozená barva z moře. Díky kratšímu procesu čištění nedochází ke ztrátě její barvy a přirozených minerálů, které obsahuje. Původní, přirozeně hnědá houba může mít obsah minerálů z moře okolo 70%. Kratší vymývání zároveň nezpůsobuje menší hygienickou čistotu, než u žlutých houbiček. Pouze je to proces šetrnější, díky němuž si houba zachová co největší obsah blahodárných látek, pro které je mimo jiné používáme.

 

Na závěr

Volba varianty houbičky je samozřejmě individuální. Nabízíme obě varianty, aby se naši zákazníci mohli sami rozhodnout, která houbička se jim více zamlouvá.

 

Zpět do obchodu