Pozor! Tento týden expedujeme objednávky jednou za dva dny. Prosíme o trpělivost.

JAK BALÍME

RECY OBAL NALEPKA5

 

BALÍME ŠETRNĚ K PŘÍRODĚ

Od začátku fungování našeho e-shopu nám záleželo na ekologii a udržitelnosti. Proto hned od spuštění obchodu balíme zásilky výhradně do kartonových, plně rozložitelných obalů s papírovou výplní i páskou. Před nedávnem jsme ale znovu otevřeli téma využití použitých poštovních obalů. S touto myšlenou koketujeme již od prvních objednávek, ale popravdě řečeno jsme měli strach. Že se zákazníci urazí, že to budou přijímat s nevolí, že balíčky nebudou dost exkluzivní. Co na to řeknou? Použitý obal?! Krabička ze sekáče? Teď jsme si ale řekli: „strach je v pořádku, ale bát se nebudeme!“

 

KRABIČKA S HISTORIÍ

Proto, příhodně s příchodem nového roku a s potěšením, jsme se rozhodli náš přístup posunout o level výš, od eko blíže k zero-waste. Doposud jsme balíčky posílali v nových kupovaných kartonových krabičkách. Ty pak patrně skončily ihned v kontejneru, přinejlepším s tříděným odpadem. Nyní, pokud je to možné, balíme zásilky do již použitých poštovních obalů, z čehož máme ohromnou radost hned z několika důvodů:

  • NEPLÝTVÁME - zbytečně nevyhazujeme krabičky, které se k nám dostanou se zbožím
  • ŠETŘÍME PŘÍRODU - využijeme funkční krabičky, které už byly použity, není tedy nutnost je vyhazovat a navíc pořizovat nové
  • NEZATĚŽUJEME TOLIK PLANETU - protože průmyslová výroba každé jedné kartonové krabice bezpochyby zanechává nějakou stopu

Ano, přináší to jistě o trochu víc komplikací se skladováním obalů, když nejsou krásné nové, složené. Také expedice zboží je složitější, ale ten pocit, že nevyhodíme přesně takovou krabičku, jakou ve stejnou chvíli na druhé straně koupíme novou, je nenahraditelný! Naše krabičky, které „posíláme dál“ jsou nashromážděná zásoba od našich přátel, příbuzných, příznivců a zákazníků. Proto se, prosím, nedivte, pokud Vám přijde „nový toastovač, mobiní telefon nebo šroubky“ :-). Krabičky jsou často popsané, polepené, s neplatnými etiketami a nálepkami. Vzhled poštovního obalu nepokládáme za tak důležitý, mnohem stěžejněji vnímáme užitek věcí, které mohou opakovaně plnit svou funkci.

 

A CO VÝPLŇ?

V první řadě se snažíme pro zásilku vybrat adekvátně velký obal. Přesto, přirozeně, určitý volný prostor v balíčcích vzniká a je třeba ho vyplnit, aby zboží v krabičce „nelítalo“. Ve svých zásilkách najdete papírovou výplň, noviny, trhaný karton již nepoužitelných krabiček, nebo i bublinkovou folii a vzduchové polštářky. Pokud jde o plastové výplně, tak vězte, že tento materiál přišel se zbožím, které jsme si my objednali a i ten si, nepochybně, zaslouží druhou šanci. Vaše zásilka tedy nemusí přijít kompletně v EKO kabátku, ale pořád si myslíme, že i když jde o plast, lepší ho opětovně využít, než ihned vyhodit.

 

PÁSKA

Velmi jsme si oblíbili papírovou pásku, která je překvapivě pevná, dobře se s ní pracuje a navíc je, podle nás, moc hezká. Může se stát, že se pozastavíte nad tím, proč je krabička oblepena vrstvami izolepy, když se chlubíme páskou papírovou. Je to tím, že použité krabičky už zkrátka nesou nějakou stopu, jejich izolepy nestrháváme, pouze funkčně přelepujeme naší páskou a štítky s doručovacími údaji.

 

JESTLI MÁTE NA VYBRANOU?

Ano, umíme si představit, že si někdo zkrátka přeje obal nový. Nezajímáme se proč, nehodnotíme. V druhém kroku objednávky na Vás vykoukne upozornění, že pokud si přejete krabičku novou, je třeba nám tuto informaci napsat do poznámky. Nemusíte se tedy bát, že by Vám přišlo něco, co si nepřejete ;-)

 

Vsadíme se, že....

„KDYBY KRABIČKY MĚLY DUŠI, BUDOU ŠŤASTNÉ, ŽE JSOU VYUŽÍVÁNY CO NEJVÍC A ŽE JSOU NA SVĚTĚ NĚCO PLATNÉ“

Zpět do obchodu