O NÁS

Ahoj, jsme Kačka a Filip a rádi bychom Vám zde představili sebe, naši značku KALU a přiblížili její zrod a motivaci, která nás vedla k jejímu založení.


KDO JSME

KALU Filip Kacka

Jmenuji se Kačka a s mým manželem jsme zakladateli první české značky mořských menstruačních houbiček KALU. Jsme malá, česká, rodinná firma, založená v roce 2019.

Jsme přesvědčeni o prospěšnosti mořské menstruační houby, jak pro ženy a pohodlný průběh jejich menstruace, tak pro přírodu a ekologii. Že Česká republika nedisponuje mořem, nepokládáme za překážku tomu, abychom v naší zemi nemohli mít vlastní značku této menstruační pomůcky. 

 

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Prvopočátkem tohoto nápadu byl vlastní objev tohoto produktu, který vznikl jednoduchou otázkou mé sestry: „Ty neznáš mořskou houbu??“ Moje ségra v té době dávno vyměnila klasický tampon za ten „mořský“ a podělila se se mnou o tuto zkušenost. Já, jako mnoho žen i nyní, o této variantě menstruační pomůcky neměla ani potuchy. Dostala jsem adresu na e-shop, kde se dají sehnat a okamžitě objednala.

Od mých prvních menstruací v mládí se řadím do skupiny tamponových děvčat. Tampon jsem pokládala za nejlepší vynález lidstva. No ale zpět k houbě. Před prvním použitím jsem se řádně informovala, protože to i pro mne byla novinka a něco neznámého. Sestra mě ze všech strachů a nejistot vyvedla a já houbičku začala používat. Našla jsem další nejlepší vynález, tentokrát ale ne lidstva, nýbrž přírody. Od té doby moje lůno nenavštívil nikdo, kromě houbičky a mého muže. Tampony už jsem si nikdy nekoupila.

Můj muž si houbičku velice oblíbil, jednak pro její přírodní původ, blahodárné účinky na ženské tělo a tím i moji spokojenost a pohodlí, také ale pro možnost milování v průběhu menstruace. Neměl by s tím problém ani tak, ale přece jenom, když o krvácení, díky houbě, vůbec neví, je to ještě lepší. Skutečnost, že se u nás doma prostě vyskytuje roztomilá houbička, místo nakupování a vyhazování jednorázových tamponů, ho baví ještě víc. A tak přišel s nápadem, že bychom vytvořili českou značku této skvělé pomůcky.

 

OD NÁPADU K REALIZACI

Dlouhé, diskusní večery předcházely skutečným přípravám a vrhnutí se do neznáma. Nakonec jsme ale v roce 2019 s vervou, přesvědčením a také (nutno dodat) amatérismem a naivitou začali vymýšlet značku, logo, vyvíjet produkty a tvořit e-shop. S tím také souviselo shánění a pečlivé vybírání dodavatele houbiček. Pozitivní náboj a víra nám nepochybně zajistily spolehlivou, dobrosrdečnou a lidsky jednající dodavatelku kvalitních houbiček. Spuštění obchodu bylo velice napínavé a vzrušující. Od té doby došlo k několika přerodům e-shopu, vymýšlení nových nápadů, grafickým úpravám, neustálému rozšiřování sortimentu i týmu a celkovému posouvání se dál.

 

JAK JE TO TEĎ?

Jsme nadšeni, že v době, ve které žijeme, je na trhu již tolik menstruačních pomůcek na výběr a každá žena má možnost si vybrat, co jí vyhovuje. Jsme vděční, že i my můžeme nabídnout alternativy k jednorázovým hygienickým pomůckám a šetřit tak přírodu. Mimochodem, víte, že se odhaduje, že pouze v České republice vznikne ročně 2 600 tun odpadu z použitých vložek a tamponů?

Jsme si vědomi různorodosti potřeb a pocitu pohodlí každé ženy, proto jsme kromě produktů naší značky KALU rozšířili nabídku e-shopu o menstruační kalhotky a kalíšky. Je skvělé, že jsme každá originál.

  

  • Některá z nás odmítá, nebo jí dělají potíže tampony, používá raději vložky. Menstruační kalhotky mohou být skvělou volbou, pokud Vás  štve neustále plný koš na WC, potažmo ekologický důsledek vznikajícího odpadu, nebo i ekologická stopa, která je důsledkem průmyslové výroby každé jedné vložky. 

 

  • Jste "tamponařka" a vadí Vám chlor a jiná chemie, která se může z jednorázových tamponů uvolňovat? Nebaví Vás, že každý použitý tampon letí do koše? Můžete použít mořskou houbičku.

     

  • Menstruační kalíšek je další z úžasných vynálezů, který vydrží dlouhá léta a tak šetří naši peněženku i přírodu. Třeba bude zrovna pro Vás tou pravou volbou.

 

Jsme rádi, že můžeme sortiment menstruačních hygienických potřeb na trhu obohatit o výrobky naší značky, či jiné produkty, které nám ženám pomohou prožít naše dny co nejpohodlněji a nejpříjemněji.

 

CO BYCHOM SI PŘÁLI?

  • Menstruaci berme jako nejpřirozenější „samiččí“ věc na světě.

  • Mluvme o ní, přestaňme ji tabuizovat.  Pojďme bořit překážky v našich hlavách, vnímejme dopad používání menstruačních pomůcek na přírodu. Snižme ekologickou stopu při výrobě a používání menstruačních pomůcek.

  • Respektujme a milujme své tělo se vším, co je s ním spjato.

  • Dejme šanci alternativám menstruačních pomůcek, které nám pomohou cítit se pohodlně a hezky i v období menstruace.  

Zpět do obchodu