Mrkněte na naše horké novinky Bodylok Bamboo 2. generace ;-)

O NÁS

Vítáme Vás na stránkách www.prirodnitampon.cz. Rádi bychom Vám zde představili sebe, naši značku KALU a přiblížili její zrod a motivaci, která nás vedla k jejímu založení.


KDO JSME

Jsme malá, česká, rodinná firma, která se z počátku skládala ze mě - Kačky a mého přítele (dnes už manžela :-))))) Filipa). Nyní nám pomáhá ještě naše kamarádka Míša, abychom kapacitně zvládali uspokojit poptávku a přání zákazníků. Založili jsme a tvoříme českou značku mořských menstruačních houbiček, protože jsme přesvědčeni o prospěšnosti tohoto produktu, jak pro ženy a pohodlný průběh jejich menstruace, tak pro přírodu a ekologii. Že Česká republika nedisponuje mořem, nepokládáme za překážku tomu, abychom v naší zemi nemohli mít vlastní značku této mořské menstruační pomůcky.

 

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Prvopočátkem tohoto nápadu byl vlastní objev tohoto produktu, který vznikl jednoduchou otázkou mé sestry: „Ty neznáš mořskou houbu??“ Moje ségra v té době dávno vyměnila klasický tampon za ten „mořský“ a podělila se se mnou o tuto možnost. Já, jako mnoho žen i nyní, o této variantě menstruační pomůcky neměla ani potuchy. Dostala jsem adresu na e-shop, kde se dají sehnat a okamžitě objednala. Od mých prvních menstruací v mládí se řadím do skupiny tamponových děvčat., Tampon jsem pokládala za nejlepší vynález lidstva. No ale zpět k houbě. Před prvním použitím jsem se řádně informovala, protože to i pro mne byla novinka a něco neznámého. Sestra mě ze všech zbývajících strachů a nejistot vyvedla a já houbičku začala používat. Našla jsem další nejlepší vynález, tentokrát ale ne lidstva, nýbrž přírody. Od té doby moje lůno nenavštívil nikdo, kromě houbičky a mého muže. Tampony už jsem si nikdy nekoupila.

Můj muž si houbičku velice oblíbil, jednak pro její přírodní původ, blahodárné účinky na ženské tělo a tím i moji spokojenost a pohodlí, také ale pro možnost milování v průběhu menstruace. Neměl by s tím problém ani tak, ale přece jenom, když o krvácení, díky houbě, vůbec neví, je to ještě lepší. Skutečnost, že se u nás doma prostě vyskytuje roztomilá houbička, místo nakupování a vyhazování jednorázových tamponů, ho baví ještě víc. A tak přišel s nápadem, že bychom vytvořili českou značku této skvělé pomůcky.

 

OD NÁPADU K REALIZACI

Dlouhé, diskusní večery předcházely skutečným přípravám a vrhnutí se do neznáma. Nakonec jsme ale v roce 2019 s vervou, přesvědčením a také (nutno dodat) amatérismem začali vymýšlet značku, logo, vyvíjet produkty a tvořit e-shop. S tím také souviselo shánění a pečlivé vybírání dodavatele houbiček. Pozitivní náboj a víra nám nepochybně zajistily spolehlivou, dobrosrdečnou a lidsky jednající dodavatelku kvalitních houbiček. Spuštění obchodu bylo velice napínavé a vzrušující. Od té doby došlo k několika přerodům e-shopu, vymýšlení nových nápadů, grafickým úpravám, neustálému rozšiřování sortimentu a celkovému posouvání se dál.

 

JAK JE TO TEĎ?

Jsme nadšeni, že v době, ve které žijeme, je na trhu již tolik menstruačních pomůcek na výběr a každá žena si může vybrat, co jí vyhovuje. Jsme vděční, že i my můžeme nabídnout alternativy k jednorázovým hygienickým pomůckám a šetřit tak přírodu. Mimochodem, víte, že se odhaduje, že pouze v České republice vznikne ročně 2 600 tun odpadu z použitých vložek a tamponů?

Jsme si vědomi různorodosti potřeb a pocitu pohodlí každé ženy, proto jsme kromě produktů naší značky KALU rozšířili nabídku e-shopu o menstruační kalhotky a kalíšky. Je skvělé, že jsme každá originál.

  

  • Některá z nás odmítá, nebo jí dělají potíže tampony, používá raději vložky. Menstruační kalhotky mohou být skvělou volbou, pokud Vás (nadneseně řečeno) štve neustále plný koš na WC, potažmo ekologický důsledek vznikajícího odpadu, nebo i ekologická stopa, která je důsledkem průmyslové výroby každé jedné vložky. 

 

  • Jste "tamponařka" a vadí Vám chlor a jiná chemie, která se může z jednorázových tamponů uvolňovat? Nebaví Vás, že každý použitý tampon letí do koše? Můžete použít mořskou houbičku.

     

  • Menstruační kalíšek je další z úžasných vynálezů, který vydrží dlouhá léta a tak šetří naši peněženku i přírodu. Třeba bude zrovna pro Vás tou pravou volbou.

 

Jsme rádi, že můžeme sortiment menstruačních hygienických potřeb na trhu obohatit o výrobky naší značky, či jiné produkty, které nám ženám pomohou prožít naše dny co nejpohodlněji a nejpříjemněji.

 

CO BYCHOM SI PŘÁLI?

  • Menstruaci berme jako nejpřirozenější „samiččí“ věc na světě.

  • Mluvme o ní, přestaňme ji tabuizovat.  Pojďme bořit překážky v našich hlavách, vnímejme dopad používání menstruačních pomůcek na přírodu. Snižme ekologickou stopu při výrobě a používání menstruačních pomůcek.

  • Respektujme a milujme své tělo se vším, co je s ním spjato.

  • Dejme šanci alternativám menstruačních pomůcek, které nám pomohou cítit se pohodlně a hezky i v období menstruace.  

Zpět do obchodu