Využijte aktuálních slev na bělené houbičky a sady v saténových pytlíčcích ;-)

LadyCup Menstruační kalíšek - růžový - malý (S)

Menstruační kalíšek značky LadyCup - kalíšek od českého výrobce z vysoce kvalitního lékařského silikonu. Velikost S (malý) - vhodný pro ženy se slabší menstruací a které nerodily vaginálně.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
599 Kč
Kategorie: CHCI NAKUPOVAT
Položka byla vyprodána…
03 LadyCup Pink
Novinka

POPIS

Menstruační kalíšek LadyCup má zcela hladký povrch bez značek, popisků a symbolů, takže na jeho povrchu nezůstávají žádné bakterie, snadno se udržuje a čistí. Tvar se zdrsněným povrchem spodní části s držátkem je uzpůsoben pro snadnější vyjmutí / zavedení. Tloušťka použitého materiálu (lékařského silikonu) je přizpůsobena maximální pružnosti a tím i co nejlepšímu pocitu při používání. Podtlakové otvory jsou navrženy tak, aby zabránily možnému protékání. 

Velikost S je vhodná pro:

- mladší ženy (do 25 let)

- ženy se slabší nebo středně silnou menstruací

- ženy, které ještě nerodily přirozenou cestou

Parametry: průměr 40 mm, délka 46 mm, délka držátka 19 mm, max. objem 21,2 ml

 

SLOŽENÍ

Menstruační kalíšek LadyCup je vyroben z nejkvalitnějšího lékařského certifikovaného silikonu. 

 

POUŽITÍ

Než začnete kalíšek používat, sterilizujte ho, nebo vyvařte. Před manipulací s kalíškem si důkladně omyjte ruce a cekově dbejte na hygienu.

LadyCup uchopte prsty a stlačte. Následně pomocí prstů druhé ruky přeložte LadyCup podélně na polovinu. Držte LadyCup prsty jedné ruky za co nejnižší polohu a zaveďte do pochvy šikmo směrem dozadu. Uvolněte prsty, kalíšek rozvine a přilne k poševní stěně. Správná poloha kalíšku je o něco níže, než u tamponu. Jestli je dobře umístěn (a přilnul k poševní stěně) snadno zkontrolujete nahmatáním obvodu kalíšku. Doporučujeme pro zavedení vyzkoušet několik poloh (v sedě, v dřepu a pod.). Pokud máte se zavedením potíže, může pomoci navlhčení kalíšku, nebo použití lubrikačního gelu na vodní bázi.

Kalíšek vyprazdňujte v intervalu maximálně 12 hodin.

Pro vyjmutí je třeba nahmatat držátko nebo spodní část kalíšku. Můžete si pomoct zatlačením poševních svalů, tím se kalíšek přiblíží k Vaší ruce. Stlačením spodní části kalíšku se uvolní podtlak a jemně kalíšek vytáhnete. Buďte klidná a mějte uvolněné svaly. Pokud LadyCup nejde snadno vytáhnout, podtlak odstraníte vložením prstu mezi stěnu kalíšku a poševní stěnu. Kalíšek vyprázdněte do wc nebo umývadla.

Nyní ho umyjte pod horkou tekoucí vodou, případně přírodním mýdlem a můžete znovu zavést. Pokud nemáte k dispozici vodu, použijte toaletní papír, či intimní vlhčené ubrousky a řádně umyjte kalíšek až doma.

 

PO SKONČENÍ MENSTRUACE

Po skončení menstruace  je třeba kalíšek sterilizovat nebo vyvařit. (Tuto proceduru můžete provádět i v průběhu menstruace).

 • Vyvaření - 2-5 min ve vroucí vodě
 • Sterilizace - ponoření do sterilizačního roztoku (dle návodu výrobce)
 • Desinfekce v roztoku Milton - ponořní do roztoku vody s desinfekční tabletou (dle návodu výrobce)

Kalíšek uchovávejte v přiloženém bavlněném sáčku. Nevystavujte UV záření (pro stálost barvy kalíšku). Neukládejte LadyCup do neprodyšných obalů. 

 

VÝHODY

  • plnohodnotná náhrada jednorázových tamponů a vložek
  • český výrobek schválen Státním zdravotním ústavem ČR
  • nevysušuje poševní sliznici
  • praktický tvar a hladký povrch pro snadné udržování kalíšku
  • jednoduché a pohodlné použití
  • absorbují množství krve jako několik tamponů
  • ekologický a ekonomický - návratnost koupě LadyCup již za 4 měsíce
  • šetrný k přírodě - životnost kalíšku 5-10 let, omezení velkého množství odpadu z jednorázových pomůcek
  • pohodlí bez řešení "kam na toaletu" až na 12 hodin
  • není napuštěn chemikáliemi, jako klasické tampony
  • neomezuje v jakékoli aktivitě (kromě milování), můžete ho používat při sportu (i plavání a jízdě na kole), spánku i cestování.

 

TIP

Držáček (stopku) pro vyjmutí kalíšku lze libovolně zkracovat (jen nesmíte poškodit spodek kalíšku). Proto si ho můžete zkusit postupně zkracovat až do délky, která Vám bude vyhovovat. Neměl by nikde překážet a tlačit, jak při chůzi, tak ani v sedě. Pro vyjmutí kalíšku je nejdůležitějším úkonem stlačení jeho spodní části pro zrušení podtlaku. Držáček pak prakticky téměř není potřeba, jen jako určitá mentální podpora ;-)

 

ŽIVOTNOST

Při dodržení správné péče je životnost kalíšku 5-10 let.


OBSAH BALENÍ

Menstruační kalíšek LadyCup, bavlněný sáček, návod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: